Fethiye Gezilecek Yerler

Muğla ilinin en sık gidilen, görülen tatil yerlerinden olan Fethiye gezilecek yer bakımından da en çok tercih edilen bölgeler arasındadır. Huzur, güneş, deniz ve bembeyaz kumsallara biraz da olsun doğayı katarak oluşan Fethiye yaz aylarında çokça insan tarafından ziyaret edilmektedir. Tatilinizi yaparken gezebileceğiniz yerleri de siz için derledik.

Ölüdeniz

Ölüdeniz koyu, plajı olarak bilinen yer ve yanında bulundurduğu Milli Park ile birlikte masmavi denizi ve dokunulmamış doğasıyla birlikte Fethiye’ye gidildiğinde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ölüdeniz dağların yamaçlarında olduğu için çevresi dağlar ile çevirili olduğundan rüzgar alamayan bir yerde bu yüzden Ölüdeniz’in denizi durgun bir yapıya sahip, adını da bu özelliğinden almakta.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin en güzel yerlerinden bir tanesi olmak ile birlikte gezip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Geniş kumsalı ile birlikte masmavi denizi ile Fethiye en güzel yerlerden bir tanesidir. Fethiye’ye gittiğiniz de Kelebekler Vadisine ulaşmak istiyorsanız Likya Yolu’ndan giderek Vadiye ulaşmak en kısa ve en keyifli yollardan bir tanesi. Kelebekler Vadisi’nde hem kamp yapmak için gerekli alanlar hem de size özel pansiyonlar bulabilirsiniz.

Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye’nin en manzaralı ve kendine hayran bırakan koylarından bir tanesi. Özellikle yürüyüş yapmayı seviyorsanız bu eşssiz manzarayı yürüyerek tamamlayabilirsiniz. Kelebekler Vadi’sini anlatırken bahsetmiş olduğumuz Likya Yolu’nun devamını yürüyerek Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Saklıkent

Fethiye tatil beldesinin en çok görülen yerlerinden bir tanesi olan Saklıkent, Türkiye’de de görülebileceği en dikkat çekici yerlerden bir tanesi. Saklıkent Kanyonu’nun bir bölümü içerisinde dağların kenarlarında yürüyüş yapabildiğiniz gibi köprüler yardımıyla da konumunuzu değiştirebilirsiniz. Çılgınlık edip suya da girerseniz buz gibi suyla karşılaşacağınız gibi ani bir şok da atlatabilirsiniz.

Dalaman Travel - Dalaman Havalimanı Transfer Hizmetleri