Göcek Gezilecek Yerler

Toros Dağları’na paralel olan ve yamaçlarının kesişip bittiği yerde Göcek başlar. Göcek’in konum olarak bulunduğu yer ise irili ve daha ufak şekilde belirlenmiş adalar, çam ormanları ve mis gibi bir deniz, turkuaz renkli sular ve tertemiz bir şekilde hava belirlenmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin göç ettikleri ve az da olsa huzur aradıkları Göcek sizi birazda olsun iş stresinden kurtarabilmektedir. Bizlerde sizlerin stresten uzak kalabilmeleri ve daha güzel vakitler geçirebilmeleri için Göcek’in barınan güzel yerlerini sizler için derledik.

 

1-) Günlüklü Koyu
Göcek şehrine gittiğiniz zaman zamanınızın 4/3 neredeyse Göcek koylarına ayıracaksınız. Bu koylar sizler için paha biçilemez güzellikte olduğu için herhangi birinde kalıp gününüzü geçirmek konusunda baya bir kararsızlık yaşayacaksınız. Günlüklü koyu Göcek mevkiinin en uzun koylarından biri olarak bilinse de bilinen uzunluğu 500 metredir. Denize gireceğiniz zaman aklınızın bir köşesine de yazabileceğiniz bir fikir ise geç derinleşmesidir. Bu koyda gününüzü güzel geçirerek hem denizin hem de kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

 

2-) Hamam Koyu
Hamam koyunun adı buradaki hamamlardan gelmektedir. Üstelik burada çok meşhur olan Kleopatra Hamamı’ndan gelmiş olmaktadır. Koy üzerinde farklı kalıntılarda bulunmaktadır. Hamam koyuna gittiğiniz zaman gözetleme kulesi, tersane iyice bakarsanız denizin altında Bizans manastırına bile rastlayabilirsiniz.

 

3-) Yassıca Adaları
Yassıca adaları Doğal güzellikler kısmından oluşan ve gidip görülmesi gereken bir yerlerden bir tanesi. Sığ denizinin içerisinde çocuklarınızın neşeyle ve heyecan ile oynadığı gün batımının huzurlu anlarının sunduğu Yassıca Adaları gidip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

 

4-) Göcek Adası
Göcek Adası’na gitmek istediğiniz taktirde Göcek merkezinden bineceğiniz minibüs ile gidebilirsiniz. Bu dolmuşlar kara yoluyla değil de deniz taşımacılığında adından söz ettiren deniz dolmuşları. Göcek mevkii içerisine gelip de en görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Göcek adasıdır. Göcek Adasının içerisinde bulunan restorant sayesinde de sevdikleriniz ile birlikte öğlen yemeğini yiyebilirsiniz.

Dalaman Travel - Dalaman Havalimanı Transfer Hizmetleri