Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris Görülecek Yerler

Marmaris, Muğla’ya bağlı ilçelerinden biri. Ege ile Akdeniz bölgelerini kesiştiren noktasında yer alan ve her yıl yüzbinlere yakın yerli ve yabancı turist ile birlikte turizmin odak noktalarından biri olan Marmaris, doğal limanı, palmiye ağaçları ve süslenen kıyı limanıyla adeta cennet bir bahçe niteliğinde. Eşsiz doğa güzelliği ile birlikte spor, eğlence huzur ve güneş de birleşince üstelik olarak canlı gece hayatıyla birlikte eklenince yazın gidip görüleceğiniz bir tatil beldesi niteliğindedir. Marmaris’ tatile gittiğiniz zaman tekneye atlayarak birbirinden güzel koyları ve muhteşem doğasını gezebilirsiniz. Marmaris ve çevresinde çokça yer bulunmaktadır.

 

Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi, denize sıfır konumu ile muhteşem manzarasıyla birlikte gidip görülecek tarih yerlerin başında gelmektedir. MÖ 1044 yılına kadar uzanan tarihi ile birlikte Dünya Savaşını görmüş bir yapıdan bahsediyoruz. Marmaris’İn merkez kalelerinden biri olan yerleşim görülecek yerlerin başında gelmektedir.

 

Marmaris Müzesi

1991 yılında dek Marmaris Kalesi olan ardından Marmaris Müzesi ismi ile hizmet etmeye devam eden alan Sanat Galerisi olarak kullanılmaktadır. Pazartesi günleri ziyarete kapalı olan müze diğer günler herkes tarafınca açıktır. Osmanlı dönemine ait dokuma işlemeleri ve süslü eşyaları ile sergilenen müze, ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görmektedir.

 

Sedir Adası

Sedir adası olarak bilinen Marmaris merkeze yaklaşık olarak 16 kilometre açığından bulunan plaj antik kenti ve plajları ile ünlü olan ada altın rengi kumu ve uzun yıllara dayanan uzun tarih ile de tatilcileri meraklandırıyor. Marmaris Gelibolu Köyü’nden kaldırılan günü birlik turlar ile ulaşılan Sedir Adasına günde pek çok insanın akın ettiği biliniyor.

 

Bozburun

Bozburun beldesi Marmaris’in çam keklik balı ve çiçekleriyle ünlü beldesidir. Marmaris’in elli kilometre uzağında yer alan belde olan alan bilmedikleri yerler keşfetmek isteyenlerin özellikle de kampçıların dinlenmek için tercih ettikleri noktalardandır. Marmaris’in daha içinde kalan bir bölge olduğu için turist kesiminden kurtulmuş bir alandır. Bulunan konumu itibariyle dik yamaçları, vadileri ve ormanları ile antik kalıntılar ile ziyaretçilerine pek çok seçenek sunan Bozburun’un Osmanlı dönemindeki Medeniyetlere kadar uzanmaktadır.

Dalaman Travel Firması olarak siz değerli misafirlerimizin konforlu bir şekilde marmarisin güzeliklerini yaşamanız için transfer hizmeti vermekteyiz.

Dalaman Travel - Dalaman Havalimanı Transfer Hizmetleri