Ölüdeniz Gezilecek Yerler

Doğal olarak Türkiye topraklarına adeta verilip kullanılması gereken yerlerden biri olan Ölüdeniz, Akdeniz Bölgesi’nin incilerinden biri olarak her sene yerli ve yabancı turist olarak anmaktadırlar. Ölüdeniz’in çarşaf gibi suyunun yanında Ölüdeniz bölgesi olarak da gezilecek ve görülecek yerler olmaktadır. Bizler de sizler için bu yerleri derleyip toparladık ve sizler için sunduk.

 

1-) Ölüdeniz Lagünü Plajı
Ölüdeniz’in konumu itibariyle muhteşem şekilde çevrelenen ağaçlandırması ve masmavi deniziyle birlikte Ölüdeniz plajı sıcak yaz günlerinde insanı adeta ferahlatan ve sımsıcak gündüzler de serinleyebileceğiniz bir durumdur. İstediğiniz gibi zaman geçirerek isterseniz güneşlenip isterseniz de serin sular içerisinde serinleyebilirsiniz.

 

2-) Belcekız Plajı
Belcekız plajı Ölüdeniz konumunda bulunan genelde adrenalin tutkunlarının bitiş pisti hem de deniz-kum-güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlerin serinleme yeri olan plaj upuzun kumsalı ve masmavi çarşaf gibi deniziyle ziyaretçileri büyüleyen nokta olmaktadır.

 

3-) Kumburnu Plajı
Çoğunlukla mavi ve yeşil tonlarının ortak bir nokta içerisinde bulunmasıyla birlikte karşıma çıkan Kumburnu Plajı, Ölüdeniz’in paralel olan enfes dağlarına karşı güneşlenebileceğiniz uzun ve bembeyaz plajı ile tatil sevenlerin gerek denizi, gerekse çevrede bulunan pansiyonları tercih etmesini gerektirebilecek bir plajdır.

 

4-) Ölüdeniz Milli Parkı
Ölüdeniz mevki üzerinde Tabiat Parkı olarak bilinen mili park, 1978 senesinden günümüze kadar kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Ölüdeniz Milli Parkı olarak bilinen ve birlikte ağaçları ve denizi bir araya getiren Ölüdeniz Milli Parkı’nın içerisinde yüzerek ağaçların gölgesinde doğanın serin sesiyle birlikte yaşayabileceğiniz tabiat parkı Ölüdeniz mevkii içerisinde gezilebilecek yerlerden en önemlilerindendir.

 

5-) Babadağ
Ölüdeniz mevki bir çok adrenalin ve aktivite tutkunların birleştiği noktalardan bir tanesidir. Ölüdeniz mevkiinin içerisinde bulunan Babadağ da yamaç paraşütçülerinin, atv sporcularının ve doğa yürüyüşü yapan pek çok kişinin katılmış olduğu noktalardan birisidir. Yapılan sporların yanında da Babadağ tepesine çıkan insanın görmüş olduğu manzara görülmeye değer bir manzaradır.

 

6-) Kelebekler Vadisi
Ölüdeniz mevkiinin içerisinde bulunan Kelebekler Vadisi ismini yaz ayları içerisinde ortaya çıkan kelebeklerden alan vadi sarp kayalıklarının üzerinde deniz ile buluşan muhteşem bir kumsalı barındırmaktadır. Rengarenk kelebeklerin üzerinde bulundurduğu vadide unutmayacağınız manzaraları yakalabilirsiniz. Kelebekler Vadisi üzerine Ölüdeniz’in içinden kalkan turlar ile ulaşabilir suyuna girebilirsiniz.

Dalaman Travel - Dalaman Havalimanı Transfer Hizmetleri