Sarıgerme Gezilecek Yerler

Muğla’nın turistlik yerlerinin en başında gelen Sarıgerme plajı, Ege kıyısına dayan sap sarı ve tertemiz plajının yanında temiz havasıyla birbirinden renkli su sporlarıyla, pürüzsüz sahiliyle birlikte ideal bir tatil kasabasıdır. Muğla’nın adeta cennet yerlerinden biri olan Sarıgerme mevkii gidip görülüp belli bir süre tatil yapılacak yerlerinden bir tanesidir. Bizler de Sarıgerme mevkii içerisinde bulunan ve tatil mekanları için ideal olan yerleri sizler için derleyip toplarlıyarak sizler için sunduk.

1-) Sarçed Plajı
Altınımsı renkli kumuyla birlikte Ortaca Sarıgerme sahili boyunca 7 km’lik uzunluğunda bulunan kumsalına istediğiniz şekilde uzanıp tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Sarçed Plajının büyük bir kısmı oteller tarafından kullanılarak müşterileri için hazırlanmış özel plajları bulunmaktadır. Genellikle dışarıdan giriş için sezondan sezona farklılık gösteren Sarçed Plajı, Sarıgermede bulunan nimetlerden bir tanesidir.


2-) Aşı Koyu
Sarıgerme ilçesinde bulunan Aşı koyu tekne turlarıyla ya da kendi olanaklarınız ile ulaşabileceğiniz enfes koylardan bir tanesidir. Sarıgerme mevkiine yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıkta bulunan Aşı Koyu, Ovacık üzerinden topraklı yol ile ulaşabilirsiniz. Üstelik ulaşım imkanı olarak da bir çok yerden ulaşabileceğiniz koy Dalyan üzerinden kalkan tekne turlarıyla bu koya ulaşabilirsiniz.


3-) Sarsala Koyu
Dalaman mevkiine uzaklığı yaklaşık 15 kilometre olan Sarsala koyu Sarıgerme mevkii üzerinde gözükse de yaklaşık olarak 30 kilometre içerdedir. Sarıgermeye kafa dinlemeye gelenler için büyüleyici bir güzellikte olan Sarsala Koyunda yüzerken denizin altında yüzlerce balığı izlemekte ayrı bir güzellik olacaktır. Sarsala plajı denizi bakımından ünlü bir yer olmaktan dolayı yat sevenlerin denizlere bağladıkları yatlarının üzerinde güneşlendiklerini görebilirsiniz.


4-) Pisilis Antik Kenti
Sarıgerme sınırları arasında yer alan ve gidilip görülecek tek antik kent olan Pisilis Antik Kenti Sarıgerme’ye tatil yapmaya gelip de uğranacak yerlerden bir tanesidir. Üst tarafında bir çok tarih ev kalıntısıyla birlikte, şehir suları ve mezarlıklarıyla birlikte birkaç büyük yapı bulunmaktadır.

Dalaman Travel - Dalaman Havalimanı Transfer Hizmetleri